Традиційним обладнанням для приготування смачного барбекю вважаються вугільні грилі. Однак багато хто не любить ними користуватися через необхідність підготовки витратних матеріалів та труднощі з розпалюванням вугілля. Це забирає час та може дратувати, якщо ніяк не вдається запалити вогонь, а використовувати горючі рідини не хочеться. Ідеальна альтернатива – сучасні та зручні газові грилі. Обладнання починає працювати відразу після повороту ручки. Розігрів займає 4-5 хвилин.
Переваги газових грилів
Пристрої дозволяють готувати найрізноманітніші продукти: реберця, стейки, курячі ніжки та крильця, рибу, мисливські ковбаски, гриби, овочі. Завдяки функції регулювання температури, легко підібрати оптимальний режим для будь-якої страви. Газові грилі невибагливі в догляді, адже їх не потрібно чистити від залишків вугілля та попелу. На робочій поверхні майже не збирається жир, завдяки спеціальній конструкції решітки. Всі забруднення легко відчищаються звичайними миючими засобами.
Серед умовних недоліків газового обладнання для барбекю варто згадати більш високу вартість, у порівнянні з вугільним. Також приготована їжа не буде мати аромату та присмаку димку.
Різновиди газових грилів-барбекю
У каталозі магазину Grill Shop за посиланням https://grillshop.com.ua/gas-grills.html можна знайти, як невеликі установки для скромних пікніків, так і професійні системи. Моделі відрізняються за розміром, матеріалом виготовлення, набором функцій та ціною, що забезпечує можливість вибору в залежності від власних потреб.
Газові грилі бувають:
- Мобільними. Встановлюються на каркас із колесами та часто мають місце для балона, що робить зручним транспортування з місця на місце.
- Переносними. Підходять для виїздів на пікнік і походів. Компактний розмір і мала вага не знижують продуктивність гриля та якість приготування продуктів.
- Вбудованими. Призначаються для стаціонарного встановлення в заміських будинках, ресторанах, на террасах і літніх кухнях котеджів. Такі моделі мають простору робочу поверхню та підходять для приготування великої кількості їжі для всієї сім’ї, компанії друзів чи гостей закладу харчування.
При виборі газового гриля необхідно звертати увагу на стійкість каркасу, адже хитка конструкція може бути небезпечною у використанні. Кришка має плавно закриватися, а не падати. Більш надійною буде решітка з литого металу, що слабо піддається тепловій деформації. Чавунні варіанти тяжкі, зате витриваліші. Хороші пальники виготовляються із чавуну, сталі чи латуні з нержавіючим чи порцеляновим покриттям.