Рослинництво вимагає чіткого дотримання агрономічних правил, підготовки насіння, ґрунту, дотримання графіка догляду за рослинами. Важливою складовою процесу є захист сільськогосподарських культур від шкідників. Саме цей бік справи дуже сильно впливає на майбутній урожай. Щоб досягти сприятливого результату, пропонуються до використання засоби захисту рослин.
Різновиди
Дані види препаратів можуть мати різне походження, склад, спосіб на шкідників. Виходячи з набору параметрів виділяють такі різновиди препаратів:
За складом елементів виділяються неорганічні, органічні та біогенні. У першому випадку препарати є сумішшю хімічних елементів у вигляді рідин, газів, аерозолів, де присутні фтор, сір, мед, бір, що вбивають або пригнічують розвиток шкідників. Органічні створюються на основі неорганічних, але при цьому мають різноманітніший вплив і легше розкладаються в природі, не накопичуючись у ґрунті. Біогенні одержують із продуктів, що виникають у результаті життєдіяльності різних організмів.
Характер дії може бути системним, коли засоби проникають у тканини рослин та вбивають шкідників, якщо ті починають ними харчуватися. Контактні залишаються на поверхні стебел, листя та інших частинах, і знищують шкідників при простій взаємодії.
Є розподіл на профілактичні засоби, що запобігають виникненню захворювань та інших негативних явищ, та лікувальні, які дозволяють знищити збудників хвороб, запобігти будь-якому впливу на культурну рослину з боку шкідників, включаючи бур’яни.
Вибір
При виборі коштів враховуються різні параметри, насамперед яких шкідників вони впливають, тип рослин, особливості їх вегетації. Важливо визначити особливості факторів, що вражають. В їх якості можуть виступати бур’яни, мікроорганізми, гризуни.
Залежно від виду культурної рослини, шкідників, термінів вегетації вибирається варіант захисного засобу. Далі визначається спосіб його внесення. Це може бути розчин для поливу, якщо потрібно впровадити склад коріння та інші тканини рослини, знищити бур’яни. Для контактного впливу використовують аерозолі та розпорошення коштів на великих площах.
Якщо потрібно протруювання врожаю або насіння, то застосовуються газоподібні субстанції, які потім виводяться через вентиляцію.
Також враховує графік проведення робіт, він залежить від того, який вплив виявляється і які шкідники знищуються.