Для цілодобової та нічної зйомки знадобляться спеціальні камери спостереження, здані на запис чіткого відео в умовах низького освітлення. Можна купити камеру відеоспостереження, що призначена для нічного знімання на вулиці, а також модель для знімання у приміщенні з вимкненим світлом. Пристрої першого типу мають антивандальні корпуси, які захищають камери від механічних пошкоджень, впливу опадів, перепадів температур та ультрафіолету.
Також моделі поділяються на різновиди за типом сигналу. Тож бувають аналогові та цифрові камери відеоспостереження. Останні коштують дорожче, але мають більшу роздільну здатність та можливість аналітики й інших функцій контролю доступу та розпізнавання.
В статті ж детально розглянемо саме ті параметри, які впливають на здатність камери знімати в темряві.
Технічні характеристики камер відеоспостереження
Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі «нічної» камери, — це показники світлочутливості. Цей параметр вказує на здатність пристрою «бачити» зображення в тих чи інших умовах освітлення, тобто в день або вночі. Вимірюється цей показник у Люксах. Чим менше цей параметр, тим чутливіша камера й тим більша її здатність для знімання відео у темряві.
Тож, якщо умови такі:
- темно та хмарно — знадобиться камера від 0,0005 Лк;
- безмісячно, а хмар мало — світлочутливість може становити від 0,0007 Лк;
- за відсутністю хмар та місяця достатньо показника в 0,001 Лк.
Примітка: більшість сучасних камер має функцію автоматичного регулювання чутливості. Це дозволяє, по перше, використовувати камеру для цілодобового відеонагляду. А по друге — не налаштовувати її під різні погодні умови. Також варто зазначити, що в разі вибору камери з підтримкою автоналаштування чутливости, потрібно звертати увагу на діапазон люксів.
Інфрачервоне підсвічування — ще одна опція, яка дозволяє камерам відеонагляду знімати в темряві. Тут треба дивитися на дальність та кут огляду (про це трохи пізніше), а також наявність вбудованих у камеру тепловідвідних радіаторів. Зазвичай, вони є у всіх сучасних пристроях, однак якщо вам дісталася камера без засобів тепловідведення, її треба монтувати на поверхню з металу.
Вибираючи камеру для знімання вночі з ІЧ-підсвічуванням, зверніть увагу на довжину хвилі, що вимірюється у нанометрах. За цим параметром камери поділяються на ті, де підсвічування помітне людському оку, та ті, де підсвічування є непомітним.
Тож, чітко видиме ІЧ-світло є у камер з довжиною хвилі 790-830 нм. Такі моделі здатні підсвічувати досить великі дистанції.
Середня дальність підсвічування у камер, де застосовуються хвилі довжиною 850-900 нм. Людському оку таке підсвічування ледве помітне.
Камери з підсвічуванням, що працює на довжинах хвилі 930-950 нм, мають невелику відстань дії. Таке випромінювання цілком непомітне для людини.
Примітка: існують моделі з білим підсвічуванням. Вони можуть знімати кольорове відео вночі.
Фактори, які впливають на якість зображення в умовах низької освітленості
Камера відеонагляду може мати різну роздільну здатність. Це впливає на якість відеозйомки у нічний час та сутінки. В залежності від дальності спостереження можна порекомендувати: камеру на 1 Мп для невеликих територій, а для знімання на більших дистанціях потрібна модель мінімум на 3 Мп.
Як і обіцяли, розкажемо про дальність ІЧ-підсвічування та кут огляду такого випромінювання. Це важливий фактор, що впливає на якість зображення.
Тож, камери з мінімальною дальністю (до 15 метрів), мають кут огляду, близький до максимуму — 180 градусів.
Моделі з трохи меншим кутом огляду, в діапазоні 120-160 градусів, здатні знімати на дистанції до 60 м.
Камери ж з максимальною відстанню підсвічування в декілька сотень метрів, мають малий кут огляду, який становить близько 20-60 градусів.
Порада: щоб уникнути дефектів зображення, вибирайте камеру, де кут огляду ІЧ-підсвічування максимально близький до кута огляду самої камери для відеонагляду.